Exkurze před koncem školního roku

Jako každoročně, i letos, nás navštívili žáci základních škol z blízkého okolí. 24.6. nás navštívili žáci ZŠ Benetice, 25.6. žáci 9. tříd ZŠ Hrotovice a těsně před vysvědčením v úterý 29.6. nás navštívili žáci prvního stupně ZŠ Hrotovice.

Všem žákům jsme vysvětlili jak v dnešní době funguje moderní zemědělský podnik a provedli jsme je po provozu. Od váhy jsme se vydali na posklizňovou linku a bioplynovou stanici. Poté jsme navštívili dílny, kde si mohly děti sednout do připravených kombajnů a zjistit jak vidí svět obsluha kombajnu. Poté jsme se přesunuli do kravínů kde děti nejvíce zaujaly tradičně telátka.

Navštívili jsme také odchovnu ryb a pěstitelskou pálenici. Během prohlídky jsem vysvětlovali jak co funguje a pokoušeli se odpovídat na zvědavé otázky drobotiny.

Prohlídku jsem zakončili opět na váze, kde bylo pro děti připraveno menší občerstvení.

Doufáme že se jim návštěva u nás v družstvě líbila a že si zní odnesly spoustu poznatků. Také bychom chtěli dětem popřát ničím nerušené prázdniny a pokud možno co nejnormálnější nový školní rok, na který se dozajista už hodně těší.

KARIÉRA